sk

Popôrodné poradenstvo

Počas prvých mesiacov po pôrode som pociťovala obrovskú potrebu podpory. Nie len od rodiny, ale aj od niekoho, kto si tým nedávno prešiel. Otravovala som aj svoje kamošky, ktoré už majú o dosť väčšie deti. Potrebovala som počuť, že to, čo prežívam, je v poriadku, že nie som divná.

A potom, po vyše roku, som stretla na ulici kamošku kamošky a ona sa mne, úplne neznámej osobe, začala zdôverovať s tým, čo prežíva, ako trpí neistotou... Podotýkam, že nebola prvorodička. A vtedy povedala niečo, čo vo mne zarezonovalo : " Normálne uvažujem, či by som nemala ísť niekde k psychológovi." A mne to docvaklo.

My ženy potrebujeme podporu a pochopenie po narodení detí viac ako inokedy. Chceme počuť, že sme "normálne", ak to prežívame inak ako naše mamy, babky, sestry, kamošky... Potrebujeme bezpečné prostredie, kde máme možnosť o tom hovoriť, lebo povedzme si pravdu, nie vždy sa nám doma dostane pochopenia.

Tu vám takéto prostredie ponúkam ja: žena, matka, psychologička, koučka, ktorá bola mesiace - nie len šestonedelie, ale naozaj mesiace, mimo seba...mimo svojho normálneho ja, mimo bežného fungovania...

Popôrodné poradenstvo a podpora
Popôrodné poradenstvo a podpora

Bezpečný priestor pre mamičky, ktorých prechod zo ženy na matku neprebieha hladko a bezproblémovo, ktoré majú pochybnosti o tom, či to všetko dokážu zvládnuť, ktoré smútia, za svojím starým životom. Možnosť porozprávať sa so ženou, matkou, psychologičkou a koučkou v jednej osobe, ktorá vás podporí vo vašej ceste, pomôže nájsť zdroje a podporu, ktorú v popôrodnom období, tzv. štvrtom trimestri, potrebujete najviac.


Cenník tu

Individuálna alebo skupinová príprava na popôrodné obdobie
Individuálna alebo skupinová príprava na popôrodné obdobie

Individuálna alebo skupinová forma prípravy (kurz) na tzv. štvrtý trimester pre budúce mamičky.

Počas 2 stretnutí sa zameriame na oblasti, ktoré sú kritické pre prežívanie matky v prvých týždňoch/mesiacoch po narodení dieťaťa (nie len po dobu šestonedelia). Toto obdobie je špecifické tým, že nová mamička sa so svojou novou rolou len zoznamuje a potrebuje čo najviac podpory od svojho najbližšieho okolia. Je plná pochybností, všetko je nové a dieťaťko si vyžaduje jej neprestajnú pozornosť. 

S vhodnou prípravou budú noví rodičia vedieť, čo čakať, aké zmeny bude žena prežívať, čo bude potrebovať od svojho partnera, ako sa zmení ich vzťah aj to, čo bude prežívať partner. Dozviete sa, čo môžete už teraz urobiť pre to, aby ste po príchode domov z pôrodnice mala čo najviac času zžiť sa so svojou rolou matky.


Spätná väzba od klientky popôrodného poradenstva:

"Som rada, že som oslovila Vás aj laktačnú poradkyňu, pretože to bola tá pomoc, ktorú som potrebovala. S mesačným odstupom hodnotím náš rozhovor pozitívne a ako prínos. Potrebovala som počuť aj názor nezainteresovanej osoby a veľmi mi padla Vaša podpora aj ako inej matky, za čo Vám ďakujem a nevylučujem, že by som Vás v budúcnosti ešte kontaktovala."  Petra O.


Skupinový kurz tu

Napíšte mi 

Vyplňte všetky potrebné údaje a ja sa Vám čo najskôr ozveme späť.