sk

Vydaj sa na cestu sebapoznania

Vitajte!

V poslednom čase sa stretávam u klientiek s tým, že dôvodom, pre ktorý sa rozhodli pre koučing, boli ich deti. Začali sa zamýšlať nad tým, ako chcú ísť príkladom vlastným deťom, keď nie sú samé so sebou spokojné, keď si neprejavujú lásku a láskavosť, keď nemajú rady svoje telo, keď sa nedokážu prijať, také, aké sú. Vedia, že toto svojim deťom (a hlavne dcéram) nechcú odovzdať. A tak sa konečne odhodlajú pracovať na sebe.

Verím, že aj ty svojou návštevou na mojej stránke si na ceste k lepšiemu poznaniu seba. 

Chcela by si sa začať venovať viac sebe, svojím potrebám, cítiš, že máš niekde svoje limity a chceš sa zlepšovať, stať sa svojou najlepšou verziou?

Ale nevieš urobiť prvý krok, alebo keď sa o niečo pokúsiš, niekde to zlyhá a už nemáš chuť opakovať rovnaké chyby.

Koučing ti pomôže spojiť sa so svojím vnútrom, s tvojimi hodnotami, s tvojimi zdrojmi, ktoré ti pomôžu na tvojej ceste za vytúženým cieľom, poznaním a porozumením sebe.

Na to, aby sme mohli žiť spokojný a naplnený život, potrebujeme byť spokojní sami so sebou, poznať sa na každej úrovni, mať sa radi. Potrebujeme byť schopní pozrieť sa každé ráno do zrkadla a vidieť osobu, ktorou chceme byť, ktorej dôverujeme a môžeme sa na ňu spoľahnúť. To všetko obnáša sebapoznanie a ďalší krok - sebaprijatie a sebaláska. Pretože jediná osoba, s ktorou "musím" prežiť svoj život, som ja sám/a.

Potrebujeme byť schopní pozrieť sa každé ráno do zrkadla a vidieť osobu, ktorou chceme byť, ktorej dôverujeme a môžeme sa na ňu spoľahnúť. 

Čo mi to dá, ak začnem pracovať na sebe? Dá mi to možnosť uvedomiť si, kto som, čo chcem od života, od seba, ktorým smerom chcem ísť ďalej.

Musia to byť veľké veci, na ktorých chcem pracovať? Môžu...alebo nemusia... môžeš sa chcieť len naučiť povedať nie, alebo prehovoriť na porade, alebo si nájsť čas pre seba v neustálom zhone medzi prácou a domácnosťou...proste nájsť rovnováhu a odvahu uprednostniť svoje potreby, aby všetko fungovalo naďalej ako má. 

Skús si zodpovedať otázky nižšie a možno budeš presne vedieť, na čom chceš pracovať.

Malá ukážka koučovania

Hneď vám aj položím zopár otázok, od toho tu predsa som 😊. Nájdite si pokojné miesto a zamyslite sa nad nimi aspoň chvíľku.

Kedy sa cítite naplnená/ý? Kedy vám život dáva zmysel?

Kde sa vidíte o rok, dva, desať?

Čo pre to teraz robíte?

Ako veľmi je to pre vás dôležité?

Ako ste spokojní s progresom?

Čo Vám chýba, aby ste to dosiahli?

Na čom chcete so mnou pracovať?

Máte odpoveď aspoň na jednu otázku? Super!

Máte odpoveď na všetky? Gratulujem!

Znamená to, že ste sa nad svojím životom a poslaním zamýšľali a máte našliapnuté správnym smerom.

Mojím poslaním je umožniť vám na svojom cieli pracovať sústredenejšie a tým pádom aj rýchlejšie.

Ako? Tak, že vám budem klásť otázky. Teraz vás napadlo: "To mám niekomu platiť za to, aby sa ma niečo pýtal?" Chápem, ak by som si to nikdy nevyskúšala na vlastnej koži, tiež by mi to bolo divné. Kúzlo koučovania spočíva v tom, že otázky majú svoj postup, štruktúru, vedú vás k hlbšiemu poznaniu a porozumeniu seba, niekedy vás jednoduchosť otázky resp. odpoveď na ňu šokuje a otvorí vám oči. Sama som zažila tieto "aha" momenty. A verte mi, že to funguje.

Zuzana Chromá Coaching 

a Poradenstvo

Košice


email: coaching@zuzanachromacoaching.sk

Kontaktujte ma

E-mail:

coaching@zuzanachromacoaching.sk

Sledujte ma na:
Instagram

LinkedIN 

Som členom Medzinárodnej Federácie Koučov