Čo je to SEBALÁSKA?

10.10.2021

Čo je SEBALÁSKA a prečo je dôležitá?

Keď sa povie slovo Láska, okamžite mi napadnú srdiečka, osoba (osoby), ktorá sa mi spája s touto emóciu, objatia, bozky, radosť a štastie.
Keď sa povie SEBALÁSKA... čo vám napadne?
Čas pre seba, večer pohár vínka, kúpim si tú sukňu, čo sa mi páči, veď si ju zaslúžim, dám si aj druhý koláčik, veď si doprajem, pôjdem na masáž... Väčšinou nám napadne nejaká forma odmeny pre seba, niečo, čo si darujem len tak, lebo sa mám rada. Nepopieram, je dobré niekedy sa odmeniť. Ale je toto pravý význam a dôležitosť sebalásky?

Prednedávnom som Vám položila rovnakú otázku v stories na Instagrame a vaše odpovede boli:
"Prijímať sa taká, aká som a vedieť sa o seba postarať, keď to potrebujem."
"Spokojnosť sama so sebou. Nevyčítam si veci."
"Starať sa o napĺňanie vlastných potrieb." 👏👏👏

SEBALÁSKA znamená byť aktívna/y v procese sebapoznávania, akceptovania sa, starostlivosti o seba a povzbudzovania sa ku ďalšiemu rastu 

SEBALÁSKA znamená byť aktívna/y v procese sebapoznávania, akceptovania sa, starostlivosti o seba a povzbudzovania sa ku ďalšiemu rastu. Začína sa tým, že som schopná rozoznať svoje silné aj slabé stránky, oceniť sa, že si dokážem uznať svoj úspech a porozumieť výzvam, ktoré sú predomnou a že chcem na sebe pracovať.
Sebaláska je prejavom odvahy, že si dokážem priznať kde sa nachádzam teraz a rozhodnúť sa, že chcem viac, že sa chcem stať (naj)lepšou verziou seba.


Sebaláska je ROZHODNUTIE UPREDNOSTNIŤ SEBA bez ohľadu na to, aké zložité situácie mi život prinesie.
Neznamená to, že mi viac nezáleží na mne blízkych ľuďoch, partnerovi, rodičoch, deťoch, kolegoch... znamená to len, že JA VIEM, kde stojím, čo potrebujem, ČO JE PRE MŇA DOBRÉ, čo mi neprospieva, a konám podľa toho. 

 Čo vám prinesie sebaláska?

Spokojnosť 

Sebavedomie

Kariérny rast

Odhodlanie

Entuziazmus

Inšpiráciu

Motiváciu

Lásku

Vášeň

Kvalitné vzťahy

Starostlivosť o seba

Podporu

Fyzické zdravie